What is Bootstrap? – The History and the Hype

What is Bootstrap? – The History and the Hype
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industrys standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

1060 Comments

  • Avatar
   asd
   maj 16, 2020

   google

   • Avatar
    Alex Sashpath
    cze 27, 2021

    Hello there, I should say it was a really brilliant experience for me when I visited your website. I just wanted to applaud you on the high quality of the work and to send you good luck with it as you develop in the coming years. It was a pleasure to browse your internet site - Alex Sashpath

    • Avatar
     mar 10, 2024

Cyfrowe dekodery satelitarne UHD 4K

Ocena 4.8 ★★★★★ (135)

Większość operatorów kablowej telewizji cyfrowej na terenie Warszawy oferuje swoim klientom dekodery i programy w rozdzielczości UHD (Ultra High Definition), zwaną też 4K, z drugiej strony kanałów w tej technologii jest dosłownie kilka kanałów, warte uwagi są tylko filmowe oraz sportowe. My zajmiemy się tylko sprzętem oferowanym przez Polsat i Canal+ ponieważ można go podłączyć do internetu oraz anteny satelitarnej CYFRA.TV odbierającej sygnał z satelity Hotbird na pozycji orbitalnej 13E. Uniwersalność dekoderów satelitarno-internetowych związana jest z możliwością odbioru kanałów telewizyjnych w dowolnej lokalizacji i z dowolnego źródła sygnału czego nie można powiedzieć o dekoderach stosowanych w sieciach kablowych.


Zacznijmy od Polsatu, tutaj operator proponuje dwa modele 4K, jest to Polsat Box 4K oraz Lite 4K, ten drugi jest pozbawiony kilku funkcji w stosunku do pierwszego, nie ma opcji podłączenia zewnętrznego dysku twardego do nagrywania programów telewizyjnych. W obu modelach nie podłączymy też bardzo popularnego konwertera TWIN stosowanego od wielu lat w antenach dedykowanych do dekoderów PVR, będziemy musieli kupić konwerter Unicable SCR, koszt takiego urządzenia to około 150-200 zł w zależności od producenta oraz ilości wyjść "legacy" obsługujących dekodery niekompatybilne z systemem SCR. Dwa kable były do tej pory potrzebne do niezależnego oglądania i nagrywania różnych programów, Unicable oferuje komunikację między anteną a dekoderem na kilku częstotliwościach za pomocą jednego przewodu koncentrycznego.


Oprócz dekodera i telewizora 4K bardzo ważną rolę odgrywa kabel HDMI, przy tak dużych rozdzielczościach przewód musi zapewniać przepustowość na poziomie 18Gb/s, takie parametry zapewnia norma HDMI2.0 oraz HDMI2.1, więc zwracajmy uwagę na oznaczenia podczas zakupów, pięknie wyglądające loga 4K w kolorze złotym nic nie znaczą. Nie montujmy też okablowania dłuższego niż dwa metry, ciężko będzie uzyskać synchronizację między urządzeniami co będzie się objawiało zanikami obrazu podczas dynamicznych scen w transmitowanym obrazie.


Jeśli chodzi o Canal+ to operator też oferuje dwa modele dekoderów o nazwie Ultrabox+ 4K oraz Dualbox 4K, ten pierwszy posiada odłączany dysk HDD o pojemności 1TB, drugi model to mniejszy dysk 500GB i brak natywnej obsługi Unicable (potrzebny jest rozgałęźnik sygnału). Czyli różnicę między obiema platformami są minimalne i praktycznie nie mają znaczenia dla potencjalnego klienta.